Manchester City – Wydad: Sastav i kvota (18.6.2025.)
Ovog utorka u skupini G Fifinog klupskog SP-a snage će u Philadelphiji odmjeriti nogometaši Manchester Cityja i marokanskog Wydada.
Engleski klub kojeg vodi Pep Guardiola na ovom turniru u SAD-u želi oživjeti svoju 2025. godinu u kojoj još čeka na osvojeni trofej. Ako ništa, Manchester City barem je izborio mjesto u Uefinoj Ligi prvaka sljedeće sezone pa može od ovog ljeta krenuti ispočetka.
Naravno, upravi bi dobro došlo stotinu milijuna eura nagrade za prvo mjesto na klupskom SP-u. Zato će se nebesko plavi potruditi otići do kraja. Momčad koja ima Erlinga Haalanda svakako spada među glavne favorite. Norvežanin se nada trpanju golova iz utakmice u utakmicu.
Manchester City doveo je tijekom zime i Omara Marmousha koji definitivno ima što za reći u ofenzivi. Proteklih dana klub je ponovo bio aktivan na tržištu pa su njegovi novi članovi postali Rayan Aït-Nouri na poziciji beka i Tijjani Reijnders u veznoj liniji. Doveden je i daroviti Rayan Cherki koji se nada minutaži u ofenzivi.
Dakle, čini se da Guardiola uvijek pronađe dodatni novac za kupovinu novih nogometaša. No, ostaje praznina u sredini terena koju je napustio Kevin de Bruyne. Katalonskom stručnjaku planove kvari i ozljeda Matea Kovačića koji neće igrati ovog ljeta.
Svejedno, pregršt je kvalitete u redovima Cityja kojem je najveći problem u 2025. godini bila obrana. Tamo Joško Gvardiol odrađuje odličan posao prema naprijed, no znao je raditi greške u defenzivi koje su bile kobne. U ovoj utakmici izostat će vjerojatno drama pa će naš reprezentativac biti pod manjim stresom. Isto vrijedi i za golmana Edersona.
S druge strane, Wydad dolazi iz Casablance i našao je svoje mjesto na ovom turniru zahvaljujući svojim uspjesima u afričkoj Ligi prvaka. Marokanski klub vodi trener Mohamed Amine Benhachem koji želi pružiti hrabar otpor svim suparnicima u skupini G.
Marokanci nemaju zvučnih zvijezda u svojim redovima, ali imaju nekoliko zanimljivih nogometaša. Tu je iskusni Nordin Amrabat koji se nada da bi mogao dobiti minutažu na desnom krilu. Cassius Mailula pak igra centarfora koji će u nekom trenutku ostati sam i tada mora pokazati koliko je dobar.
Hamza Sakhi još jedan je ofenzivac koji ima potencijala, a svakako vrijedi spomenuti i jedno poznato ime iz HNL-a. U pitanju je Fahd Moufi koji je u pojedinim utakmicama ostavio sasvim pristojan dojam u dresu Hajduka. Sada je dio zadnje linije Wydada, u kojoj stoper Jamal Harkass ima važnu riječ. Posla će svakako imati i El Mehdi Benabid među vratnicama koji će morati biti posebno inspiriran kako bi Marokanci imali ikakve izglede protiv favoriziranog suparnika.
Manchester City-nikad dosad igrali-Wydad |
Izostanci i ozljede:
Manchester City: Grealish J. (izvan kadra), Kovačić M. (ozljeda Ahilove tetive), Susoho M. (ozljeda mišića).
Wydad: nema značajnih izostanaka.
*Uvjeti korištenja primjenjuju se; 18+.
Kao što smo mogli i očekivati, svaka hrvatska kladionica nudi iznimno nisku kvotu na pobjedu Manchester Cityja u ovoj utakmici. Radi se o tečaju koji se kreće oko 1.05 i potpuno je neisplativ.
Mi pak smatramo da se Guardiolina momčad osvježila uoči ovog natjecanja i ponovo igra efikasan nogomet. Barem dok ne naleti na najjače europske timove. Zato naši tipovi za klađenje kreću preporukom oklade na više od 3.5 gola na utakmici, uz koeficijent 1.76 u kladionici 20bet.
Još malo veću kvotu možete dobiti u kladionici Rabona, pod uvjetom da odigrate 2.05 na okladi da Manchester City zabija više od 3.5 gola u ovoj utakmici. Tu je naravno i hendikep -3.5 gola na Manchester City, na što možete dobiti kvotu 2.31. To donosi dobitak ako Guardiolina momčad pobijedi četiri ili više razlike.
Ako vidimo kako je prije par dana izgledala pobjeda Bayerna protiv Novozelanđana, jasno je da bi i u ovoj utakmici mogla proći oklada da u prvom poluvremenu pada više golova nego u drugom. Na to možete dobiti kvotu 3.02.
Što se klađenja na strijelce tiče, kvota je samo 1.30 na gol Erlinga Haalanda, no penje se na 2.87 ako odigrate da će Norvežanin zabiti prvi gol na utakmici. Da će pak Rayan Cherki debitirati pogotkom tečaj je 2.20.
Za kraj, spomenimo i okladu na dosuđen penal, uz kvotu 2.75, što možemo zamisliti u utakmici u kojoj će marokanska obrana povremeno raditi prekršaje u zoni u kojoj ih ne bi trebala raditi.
Kalkulator šansi za dobitak oklade
% Šanse za dobitak
- Frakcionalno/UK kvote
- Decimalno/Europske kvote
- Moneyline/Američke kvote
Krenimo
- Kreiraj profil (Samo za starije od 18 godina)
- Izaberi svoj bonus
- Kladi se i uzmi
*Uvjeti korištenja primjenjuju se; 18+.